فرجام-برجام-نامیرا
فرجام برجام
دی ۲۸, ۱۳۹۴
کنسرت کُر نامیرا و فیلارمونیک به رهبری فرهاد هراتی و عیلرضا شفقی‌نژاد روی صحنه رفت
دی ۲۷, ۱۳۹۵

فرهاد هراتی

فرهاد هراتی: 
نوازندۀ پیانو،سولیست تنور،آهنگساز،موسس و رهبرگروه کُر نامیرا متولدبهمن۱۳۴۸،فارغالتحصیل علوم آهنگسازی ازموسسۀدانشگاه«رسّامهنر»، مدیرمسئول آکادمی موسیقی« نامیرا».اوکه مدت بیست و هفت سال در رشتۀموسیقی مشغول به فعالیت می باشد.

با تأسیس« گروه کُر نامیرا»در
سال ۱۳۷۵،اولین گروه کُر مستقل و غیردولتی را بعد از انقلاب اسلامی ایران پدید آورده است. و یکه درحال حاضر به ساخت موسیقی و رهبری گروه کُر مشغول است،سال های زیادی ازفعالیت حرفه ای خود رادر راه تربیت خوانندگان کُر پشت سر گذاشته است.
فرهادهراتی به همراه گروهش درهجدهمین جشنوارۀ موسیقی فجر (مهم¬ترین رویداد موسیقایی در ایران) درسال ۱۳۸۱ به عنوان گروه کُر برتر،دربخش مسابقات کُر برگزیده شد. 

او هم چنین به عنوان داور مسابقات « کُر دانش آموزی ایران» و آهنگسازی برای فیلم و انیمیشن نیز مشغول به فعالیت است.

ازدیگرفعالیت های او میتوان به تدریس مبانی علوم آهنگسازی ،آواز و تربیت خوانندگانِ کُر در « آکادمی موسیقی نامیرا» اشاره نمود.
آلبوم های “حدصفر ” ، “خورشیداقیانوس آرام”، “خلوت خاکستری” و ” بانوی سایه¬ها” از آثارمنتشرشدۀ این آهنگساز است .
فرهادهراتی،آهنگسازی، رهبری و اجرای بیش از بیست و پنج کنسرت درمهم ترین و برترین سالن¬ها یاجرای کنسرت درایران رادرکارنامۀ خود دارد.  اجراهای اخیر اوکه مشتمل بر آهنگسازی،نوازندگی،خوانندگی و رهبری بوده است به شرح زیر است:
کنسرت افسانۀ « اتوپیا» پاییز۱۳۸۶ – تهران– تالار وحدت*براساس داستانی ضدجنگ نوشتۀ انوشه جم با آهنگسازی،رهبری و خوانندگی: فرهادهراتی
Tenor Solo کنسرت«خورشید اقیانوس آرام» اجرای اول- پاییز۱۳۸۷- تهران- تالار وحدت با آهنگسازی، رهبری و خوانندگی: فرهاد هراتی Tenor Solo Piano Solo اجرای دوم- ۲۴اکتبر۲۰۱۰- تهران- تالار وحدت به سفارش سازمان ملل ( آژانس WFP) به مناسبت روز جهانی غذا کنسرت « قیامت عشق » زمستان ۱۳۸۷- تهران- تالار وحدت بر اساس داستانی قهرمان پردازانه نوشتۀ آزاده آریامَن با آهنگسازی ، رهبری و خوانندگی: فرهادهراتی Tenor Solo کنسرت « راز» اردیبهشت و بهمن۱۳۹۰- تهران- تالار وحدت بر اساس کتاب و فیلم راز با آهنگسازی، رهبری و خوانندگی: فرهادهراتی Tenor Solo کنسرت « چه دنیای قشنگی» ۱۶ و ۲۲ مهر ۱۳۹۰- تهران- تالار وحدت به مناسبت روز جهانی کودک با آهنگسازی، رهبری و بازیگری: فرهادهراتی

زندگینامه
گروه کُر نامیرا در سال ۱۳۷۵ با آهنگسازی و رهبری ” فرهاد هراتی” در موسسه دانشگاهی رسام هنر تاسیس گشته و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. این گروه ابتدا با نام “شایگان” و از سال ۱۳۸۵ با نام گروه “نامیرا” به روی صحنه رفته است.
پس از دو سال اجرای دانشجویی ، اولین اجرای حرفه ای خود را در سال ۷۷ در فرهنگسرای ارسباران با اجرای قطعه ی ” جنگ و صلح ” به مدت ۱۰ شب تجربه نمود که به علت استقبال عموم از این ک
نسرت ، در بهمن ماه همان سال مجدداً به روی صحنه رفت.
اجرای ۲۲ کنسرت طی سال های گذشته تا پایان سال ۸۷ ، از فعالیت های این گروه بشمار می آید که از مهمترین آنها می توان به حضور در جشنواره ی هجدهم موسیقی فجر و کسب عنوان گروه برتر جشنواره در بخش کُر ، اجرای “افسانه ی اتوپیا” در پاییز سال ۸۶ در تالار وحدت ، کنسرت ” خورشید اقیانوس آرام” در آذر ۸۷ در تالار وحدت ، کنسرت “قیامت عشق” در بهمن ۸۷ در تالار وحدت ، شرکت در نخستین جشنواره ی عدالت و امید به عنوان گروه میهمان در اسفند ۸۷ و اجرای مجدد کنسرت ” خورشید اقیانوس آرام” در اکتبر سال ۲۰۱۰ (مهر ماه ۱۳۸۹) به سفارش
سازمان ملل ( آژانس WFP) و به مناسبت روز جهانی غذا و همینطور کنسرت راز که در اردیبهشت ۹۰ در تالار وحدت اجرا شد اشاره نمود.
ساختار آثار ساخته شده در این گروه با توجه به اندیشه موسیقیایی آهنگساز گروه بر اساس تلفیق موسیقی مدرن و کلاسیک بوده و ارائه آثاری نوین و تازه در عرصه موسیقی کُرال از اهداف این گروه بشمار می آید.
طی چهار سال گذشته با تشکیل گروه کودک و نوجوان ، این گروه با ساختاری متفاوت تر بر روی صحنه حاضر شده است. از دیگر فعالیت های گروه کُر نامیرا ضبط آثار کُرال اجرا شده توسط این گروه و عرضه به بازار موسیقی کشور با هدف فرهنگ سازی و ترویج موسیقی کُرال و پوئم سمفونیک است.
آلبوم “خورشید اقیانوس آرام (The pacific sun)” اولین آلبوم منتشر شده ی این گروه می باشد.

نویسنده سایت
نویسنده سایت
گروه موسیقی کُر نامیرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.