نامیرا از زبان فرهاد هراتی رهبر گروه

گروه کُر نامیرا در سال ۱۳۷۵ با آهنگسازی و رهبری " فرهاد هراتی" در موسسه دانشگاهی رسام هنر تاسیس گشته و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. این گروه ابتدا با نام "شایگان" و از سال ۱۳۸۵ با نام گروه "نامیرا" به روی صحنه رفته است. پس از دو سال اجرای دانشجویی ، اولین اجرای حرفه ای خود را در سال ۷۷ در فرهنگسرای ارسباران با اجرای قطعه ی " جنگ و صلح " به مدت ۱۰ شب تجربه نمود که به علت استقبال عموم از این ک کنسرت ، در بهمن ماه همان سال مجدداً به روی صحنه رفت.
اجرای ۲۲ کنسرت طی سال های گذشته تا پایان سال ۸۷ ، از فعالیت های این گروه بشمار می آید که از مهمترین آنها می توان به حضور در جشنواره ی هجدهم موسیقی فجر و کسب عنوان گروه برتر جشنواره در بخش کُر ، اجرای "افسانه ی اتوپیا" در پاییز سال ۸۶ در تالار وحدت ، کنسرت " خورشید اقیانوس آرام" در آذر ۸۷ در تالار وحدت ، کنسرت "قیامت عشق" در بهمن ۸۷ در تالار وحدت ، شرکت در نخستین جشنواره ی عدالت و امید به عنوان گروه میهمان در اسفند ۸۷ و اجرای مجدد کنسرت " خورشید اقیانوس آرام" در اکتبر سال ۲۰۱۰ (مهر ماه ۱۳۸۹) به سفارش سازمان ملل ( آژانس WFP) و به مناسبت روز جهانی غذا و همینطور کنسرت راز که در اردیبهشت ۹۰ در تالار وحدت اجرا شد اشاره نمود.
ساختار آثار ساخته شده در این گروه با توجه به اندیشه موسیقیایی آهنگساز گروه بر اساس تلفیق موسیقی مدرن و کلاسیک بوده و ارائه آثاری نوین و تازه در عرصه موسیقی کُرال از اهداف این گروه بشمار می آید. طی چهار سال گذشته با تشکیل گروه کودک و نوجوان ، این گروه با ساختاری متفاوت تر بر روی صحنه حاضر شده است. از دیگر فعالیت های گروه کُر نامیرا ضبط آثار کُرال اجرا شده توسط این گروه و عرضه به بازار موسیقی کشور با هدف فرهنگ سازی و ترویج موسیقی کُرال و پوئم سمفونیک است. آلبوم "خورشید اقیانوس آرام (The pacific sun)" اولین آلبوم منتشر شده ی این گروه می باشد
---------------------------------------
اعضای گروه نامیرا