زمین مقدس
مرداد ۳۱, ۱۳۹۴

گروه کُر « ناميرا »

_______________________________________
« گروه کُر ناميرا » اولين گروه کُر مستقل و غير دولتي است که پس از انقلاب اسلامي ايران و در سال ۱۳۷۵ با آهنگسازي و رهبري « فرهاد هراتي » در تهران تأسيس شد. اين گروه پس از دو سال اجراهاي دانشجويي، اولين اجراي حرفه¬ اي خود را با اجراي قطعه¬ اي به نام « جنگ و صلح » که اثري به زبان انگليسي و نوشته عاطفه دربندي مي¬باشد ، در سال ۱۳۷۷ به مدت ۱۰ شب به روي صحنه برد.
با تشکيل گروه کُر کودک و نوجوان در سال ۱۳۸۵، اين گروه با ساختاري متفاوت¬ تر از گذشته، بر روي صحنه حاضر شده است.
ساختار آثار ساخته و اجراشده توسط اين گروه ، با توجه به انديشه موسيقايي آهنگساز گروه ، بر اساس تلفيق موسيقي مدرن و کلاسيک بوده و ارائه آثاري نوين در عرصه موسيقي کُرال، از اهداف مهم اين گروه به شمار مي رود. استفاده از تمامي شخصيت¬هاي متفاوت صدايي خوانندگان در قالب فضاهاي گوناگونِ حسي، به وضوح بيانگر وجود انديشه موسيقايي کاملاً تصويري در ذهن آهنگساز اين گروه مي¬باشد.
اجراي ۲۵ کنسرت، طي سال¬هاي گذشته تا سال ۱۳۹۱، از فعاليت¬هاي اصلي اين گروه به شمار مي¬رود که از مهم¬ترين آنها مي¬توان به حضور در هجدهمين جشنواره موسيقي فجر (مهم¬ترين رويداد موسيقايي در ايران) و کسب عنوان « گروه برتر » در بخش مسابقات کُرِ جشنواره مذکور اشاره نمود.
اجراهاي اخير اين گروه عبارتند از :
کنسرت افسانه « اتوپيا »/ پاييز ۱۳۸۶ / تهران –تالار وحدت
کنسرت« خورشيد اقيانوس آرام »/آذر ۱۳۸۷ تهران –تالار وحدت
کنسرت«قيامت عشق »/ بهمن ۱۳۸۷ تهران –تالار وحدت
اجراي مجدد کنسرت « خورشيد اقيانوس آرام »به مناسبت روز جهاني غذا-به سفارش سازمان ملل ( آژانس WFP  اکتبر 2010تهران –تالار وحدت)
کنسرت/«راز»/اردي¬بهشت ۱۳۹۰ -تهران –تالار وحدت
کنسرت« چه دنياي قشنگي »به مناسبت روز جهاني کودک ۱۶ مهر ۱۳۹۰-تهران –تالار وحدت
حضور در بيست و هفتمين جشنواره موسيقي فجر به عنوان گروه مهمان
حضور در نخستين جشنواره عدالت و اميد به عنوان گروه مهمان- اسفند ۱۳۸۷- تهران –تالار رودکي
( افتتاحيه جشنواره )۲۴ بهمن ۱۳۹۰-تهران –تالار وحدت
از ديگر فعاليت هاي « گروه کُر ناميرا ، ضبط آثار کُرال اجراشده توسط اين گروه و عرضه آن به بازار موسيقي ايران با هدف فرهنگ¬سازي و ترويج موسيقي کُرال و پوئم سمفونيک است. آلبوم «خورشيد اقيانوس آرام»که در سال ۱۳۸۸ توليد شده اولين آلبوم منتشر شده اين گروه است.

نویسنده سایت
نویسنده سایت
گروه موسیقی کُر نامیرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.