گروه کُر « ناميرا »

_______________________________________
« گروه کُر ناميرا » اولين گروه کُر مستقل و غير دولتي است که پس از انقلاب اسلامي ايران و در سال ۱۳۷۵ با آهنگسازي و رهبري « فرهاد هراتي » در تهران تأسيس شد. اين گروه پس از دو سال اجراهاي دانشجويي، اولين اجراي حرفه¬ اي خود را با اجراي قطعه¬ اي به نام « جنگ و صلح » که اثري به زبان انگليسي و نوشته عاطفه دربندي مي¬باشد ، در سال ۱۳۷۷ به مدت ۱۰ شب به روي صحنه برد.
با تشکيل گروه کُر کودک و نوجوان در سال ۱۳۸۵، اين گروه با ساختاري متفاوت¬ تر از گذشته، بر روي صحنه حاضر شده است.
ساختار آثار ساخته و اجراشده توسط اين گروه ، با توجه به انديشه موسيقايي آهنگساز گروه ، بر اساس تلفيق موسيقي مدرن و کلاسيک بوده و ارائه آثاري نوين در عرصه موسيقي کُرال، از اهداف مهم اين گروه به شمار مي رود. استفاده از تمامي شخصيت¬هاي متفاوت صدايي خوانندگان در قالب فضاهاي گوناگونِ حسي، به وضوح بيانگر وجود انديشه موسيقايي کاملاً تصويري در ذهن آهنگساز اين گروه مي¬باشد.
اجراي ۲۵ کنسرت، طي سال¬هاي گذشته تا سال ۱۳۹۱، از فعاليت¬هاي اصلي اين گروه به شمار مي¬رود که از مهم¬ترين آنها مي¬توان به حضور در هجدهمين جشنواره موسيقي فجر (مهم¬ترين رويداد موسيقايي در ايران) و کسب عنوان « گروه برتر » در بخش مسابقات کُرِ جشنواره مذکور اشاره نمود.
اجراهاي اخير اين گروه عبارتند از :
کنسرت افسانه « اتوپيا »/ پاييز ۱۳۸۶ / تهران –تالار وحدت
کنسرت« خورشيد اقيانوس آرام »/آذر ۱۳۸۷ تهران –تالار وحدت
کنسرت«قيامت عشق »/ بهمن ۱۳۸۷ تهران –تالار وحدت
اجراي مجدد کنسرت « خورشيد اقيانوس آرام »به مناسبت روز جهاني غذا-به سفارش سازمان ملل ( آژانس WFP  اکتبر 2010تهران –تالار وحدت)
کنسرت/«راز»/اردي¬بهشت ۱۳۹۰ -تهران –تالار وحدت
کنسرت« چه دنياي قشنگي »به مناسبت روز جهاني کودک ۱۶ مهر ۱۳۹۰-تهران –تالار وحدت
حضور در بيست و هفتمين جشنواره موسيقي فجر به عنوان گروه مهمان
حضور در نخستين جشنواره عدالت و اميد به عنوان گروه مهمان- اسفند ۱۳۸۷- تهران –تالار رودکي
( افتتاحيه جشنواره )۲۴ بهمن ۱۳۹۰-تهران –تالار وحدت
از ديگر فعاليت هاي « گروه کُر ناميرا ، ضبط آثار کُرال اجراشده توسط اين گروه و عرضه آن به بازار موسيقي ايران با هدف فرهنگ¬سازي و ترويج موسيقي کُرال و پوئم سمفونيک است. آلبوم «خورشيد اقيانوس آرام»که در سال ۱۳۸۸ توليد شده اولين آلبوم منتشر شده اين گروه است.

به این پست امتیاز بدهید