داستان من و نامیرا
داستان من و نامیرا!
دی ۲۷, ۱۳۹۷

فرهاد هراتی و کنسرت راز

کنسرت راز نامیرا

کنسرت راز نامیرا

فرهاد هراتی و کنسرت راز

گروه کر نامیرا از سال ۱۳۷۵ به رهبری فرهاد هراتی، آهنگساز تشکیل شده و تا کنون اجراهای موفقی داشته است، هراتی در این گروه دغدغه های انسانی را دنبال می کند و برایش معرفی فرهنگ ایرانی و مفاهیم انسانی در اولویت اصلی قرار دارد. این گروه در حال حاضر برای کنسرت اردیبهشت ماه خود درگیر تمرینات است و در نظر دارد آلبوم «راز» را بزودی وارد بازار موسیقی کند. گفت وگوی کوتاهی با فرهاد هراتی سرپرست گروه کر نامیرا داشتیم که می خوانید: 


آقای هراتی از کنسرت اردیبهشت ماه چه خبر؟ 
    کنسرت گروه نامیرا ۲۹و۳۰ اردیبهشت ساعت ۹ در تالار وحدت برگزار می شود که با این گروه شامل گروه کودک و بزرگسال ۱۱ قطعه را اجرا می کنیم. این کنسرت با عنوان «راز» و با موضوع نیایش و شکرگزاری است. ما در کنسرت نگاه مان نگاهی عاشقانه است که امید به زندگی را ترویج می کند و مخاطب خدای خود را به خاطر نعماتی که به او داده قدردانی می کند، تمام قطعات ساخته خودم است و برای اولین بار در این اجرا خوانندگی حدود ۶ قطعه را برعهده دارم. اشعار را علی اقدم و همسرم انوشه جم سروده اند و شهرام رکوعی نیز به عنوان سولیست فلوت، علی جعفری پویان به عنوان سولیست ویلن و عماد اجلال سولیست گیتار در کنار گروه حضور دارند. 

چرا با یک ارکستر گسترده همکاری نمی کنید؟ 
    سازماندهی یک ارکستر کار بسیار دشواری است، جمع کردن آدم ها و اینکه چه کسی کنار فرد دیگری بنشیند و از این همنشینی رضایت داشته باشد کار سختی است. کار جمعی روحیه خاصی می طلبد و کوچکترین مشکلات رفتاری مثل حسادت باعث از هم پاشیدگی گروه ها می شود. خیلی از نوازندگان هم چندین جا قرارداد دارند و متاسفانه نگاهشان در یک کار گروهی تنها رفع تکلیف است و بس. در هر کاری اگر این نگاه صورت بگیرد عشق از بین می رود و بخصوص در کار ما آن حسی که باید به مخاطب منتقل نمی شود، من در گروه کر نامیرا تلاش کردم این نگاه عاشقانه ایجاد شود چرا که معتقدم من که روی سن برای رهبری گروه پشت به مردم و رو به گروهم ایستاده ام دیگر مردم چهره من را نمی بینند و گروه کر آئینه صورت من هستند پس باید منتقل کننده احساسات مثبت باشند. 

گروه کر نامیرا در اجراها چه هدفی را دنبال می کند؟ 
    ما در گروه، موسیقی ترکیبی را دنبال می کنیم و شکل کارمان تنها براساس موسیقی کلاسیک نیست. تمام دنیا موتزارت و بتهون را می نوازند و معتقدیم ما باید حرف خودمان را بزنیم تکرار آثار کلاسیک غربی در اجرای خارج از ایران زیره به کرمان بردن است. ما در پی یک اجرای بشدت تکنیکی که تنها قوانین موسیقی اهمیت داشته باشد نیستیم بلکه می خواهیم دل مخاطب را بلرزانیم و اجرایی ارائه دهیم که مخاطب بعد از کنسرت دیگر ضبط ماشینش را روشن نکند و با موبایلش کار نکند و بر آن باشد آلبوم های گروه را تهیه کند و آثار ما را بشنود، هدف مان انتقال هنر به دل تماشاگر است و امیدواریم بتوانیم در این مسیر به درستی قدم برداریم. 

از رایزنی های تان با سازمان ملل بگویید؟ 
    ما هم اکنون رایزنی هایی را با سازمان ملل انجام دادیم که این سازمان نیز در این اجرا ما را همراهی می کند و بخشی از کنسرت به نفع گرسنگان خواهد بود. 

از آلبوم راز چه خبر؟ 
    تولید این آلبوم در مراحل پایانی قرار دارد و تمام تلاش مان را می کنیم آلبوم راز همزمان با کنسرت یا بعد از مدت کوتاهی منتشر شود. 

نویسنده سایت
نویسنده سایت
گروه موسیقی کُر نامیرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.