فرهاد هراتی مجبور شد تهیه کننده کارهایش باشد!
دی ۲۷, ۱۳۹۶
نامیرا-فصل-سکوت
شب اول از فصل سکوت
دی ۲۴, ۱۳۹۷

آلبوم «فصل سکوت» فرهاد هراتی منتشر شد!

آلبوم موسیقی بی کلام «فصل سکوت» با هنرمندی فرهاد هراتی آهنگساز و رهبر ارکستر در قالب یک اثر تجربی خاص و بسیار شنیدنی در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
عبارت”«فصل سکوت» فرهاد هراتی منتشر شد” خبری که دست بدست شد، در سکوت! و در نهایت نامیرا در اجرای زنده، آغازگر این فصل سکوت شد! کنسرتی که با تمام آواهای گروه نامیرا، رهبر آ لام تا کام حرفی به میان نیاورد حتی زمانیکه وارد شد و مشغول نواختن پیانو شد و حتی زمانی که سرپرستان و افراد شاخص گروه را برای تشویق حضار با دست دعوت می کرد حرفی به میان نیاورد! تماماً سکوت بود یک سکوت سنگین اما با نُت های پیانو و تارهای صوتی گروه نامیرا شما را به سبک بالی خیال می برد! به واقع نامیرا با قطعات جدید درحال ساخت شاهکارهای خود است حتی آنهایی که هرگز در موسیقی و کنسرت ها کُر حضور نداشتند شیفته این آثار می شوند.
فرهاد هراتی آهنگساز و رهبرارکستر با هدف تولید اثری متفاوت و تجربی در عرصه موسیقی بی کلام آلبوم «فصل سکوت» را وارد بازار موسیقی کرد.
این هنرمند که طی سال های گذشته چه در قالب انفرادی و چه به عنوان رهبر ارکستر «نامیرا» فعالیت های زیادی با خوانندگان و نوازندگان شناخته شده کشورمان داشته با انتشار دل نوشته ای از دغدغه های خود برای تولید این آلبوم بی کلام سخن گفت.
در متن نوشته شده از سوی فرهاد هراتی آمده است: «سکوت آدمی، آمیخته ای از سرفصل های رنگین زندگی است. ورق هایی آغشته به ناکامی ها و کامیابی ها. کتابی قطور از شکست ها و پیروزی ها. عجیب ترین و شگفت انگیز ترین های دریافت های ما از جهان هستی. ما همواره در سکوت بزرگ می شویم و سکوت ما روز به روز بزرگ تر.
فصل سکوت روایتگر مسیر تبدیل سکوت به فریاد و تصمیم برای دستیابی به نهراسیدن و حرف زدن و باور آنکه من هنوز زنده ام و امیدوار. فصل سکوت، ۷۷ روز و شب را برای خلق کامل خود، تجربه کرده است. با تمام وجود به ساخت این اثر مشغول بودم. ۳۳ روز ساخت تمامی قطعات برای پیانو و ۴۴ روز تنظیم اثر برای سازهای دیگر.
فرید حامدی، مشاوری امین که در تمام مراحل ساخت قطعات همواره در کنارم بود و در طول دشواری های مسیر، هرگز تنهایم نگذاشت و با طراحی زیبای اینسرت آلبوم، زینتی صد چندان به این اثربخشید. حضور علی جعفری پویان نازنین و اجرای زیبا و هنرمندانه ویولن، باز هم همکاری دیگری را رقم زد. او همچون گذشته با مهربانی در کنارم ایستاد. و رفیق قدیمی دیگر، امید نیک بین عزیزم که در طول پانزده سال گذشته، ضبط و میکس و مسترینگ کارهایم به دستان پرتوان و دانش او جانی دوباره می گیرد. و محیط با صفا و دوست داشتنی استودیو «شهر صدای پارسیان» به مدیریت آیدین الفت عزیز که با وجود این دوست نازنین تمامی هنرمندان موسیقی با آرامش و در محیطی امن به ضبط آثار خود مشغول هستند. عکس های دوست داشتنی و هنرمندانه الهام هوبه فکر، که به پیشنهاد فرید حامدی عکاسی آلبوم در شهر تفلیس گرجستان انجام شد.
فصل سکوت راهی طولانی برای تکامل خود در پیش رو دارد. برگزاری کنسرت تئاتر VIP این آلبوم که به کارگردانی فرید حامدی در آذر ماه سال ۹۶ در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت، آغازگر این راه و مسیر طولانی است. کنسرت تئاتری تک بازیگر با هنرمندی امین پور رضای عزیز که از سختی راه نهراسید و با تلاش فراوان تمام ملودی ها و هارمونی های فصل سکوت را از آن خود کرد تا با درکی عمیق از علت ساخت این آلبوم به ایفای نقش بپردازد و قدردانی می کنم از کامبیز منصوری عزیز (پیانو هفت) برای انتشار اثر و نیما جوان عزیز(نشر جوان) که مسئولیت پخش را عهده دار شد. ما مصمم به ادامه مسیر هستیم.
این آلبوم را با تمام وجودم تقدیم می کنم به هانا، دختر نازنینم، که در تمام مراحل زندگیش، سکوت را بسیار خوب تجربه کرده است.

به اشتراک بگذارید:

نویسنده سایت
نویسنده سایت
گروه موسیقی کُر نامیرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.